mydlo Aleppo

Najstaršie mydlo na svete, ktoré sa aj dnes vyrába bez zásahu techniky a chémie. Tento mydlový zázrak pochádza priamo zo Sýrie, z mesta Aleppo, kde ho sýrski remeselníci vyrábajú  už viac ako 4000 rokov.

 Proces, od začiatku jeho výroby, až kým sa dostane k Vám do kúpeľní, je pomerne dlhodobý, 9 až 12 mesiacov. No najviac nás asi zaujíma, z čoho je mydlo zložené. Mydlo ALEPPO je čistý prírodný produkt, vyrobený z jemného olivového oleja, vavrínového oleja, vody a lúhu.

Tento tradičný vzorec neobsahuje živočíšne tuky, farbivá, parabény ani pridané vône, vďaka čomu je mydlo aj biologicky odbúrateľné.

Tých, ktorí si mydlá vyberajú podľa vône, asi sklamem. Aleppo má svoju špecifickú silnú vôňu, ktorá nie je možno taká príjemná, ako vôňa pivonky alebo levandule.  Avšak ALEPPO iné voňavé mydlá ďaleko prevyšuje práve svojimi liečivými účinkami.

Vďaka obsahu olivového oleja má veľa minerálov a vitamínov, ktoré pokožku zvláčňujú. Vavrínový olej (olej z plodov bobkového listu – Laurus Nobilis ) mu pridáva antiseptické a protizápalové účinky. Je to  vavrínový olej, vďaka ktorému má svoju typickú vôňu a tmavú farbu.  Obsah vavrínového oleja je spravidla od 1 – 20 % a čím je väčší podiel vavrínového oleja, tým je mydlo silnejšie a tmavšie.

Tajomstvo kombinácie olivového a vavrínového oleja poznala už aj Kleopatra a teraz ho môžete spoznať aj Vy :

 • osviežuje, povzbudzuje a zjemňuje pokožku

• pôsobí ako antioxidant

• pomôže Vám bojovať proti lupinám

 • lieči akné, ekzém a lupienku a kožné infekcie

•   znižuje mastnotu pokožky

 • pomáha hojiť rany

Mydlo je vhodné na každodenné používanie a keďže podporuje rovnováhu pokožky, je vhodné pre všetky typy pleti, obzvlášť pre tú citlivú. Dokonale Vám nahradí  sprchové gély a tiež šampóny.

V Bella Galleria nájdete mydlo Aleppo vyrobené v Sýrii pod Francúzskou značkou Le Petit Olivier, ktorá je zárukou kvality, citlivého prístupu k prírode a zvieratkám. Ak ste ešte nepodlahli čaru pevných mydiel, máme tiež mydlo Aleppo v tekutej podobe 🙂

Mesto Aleppo je svetovým dedičstvom UNESCO, no v dôsledku vojny hrozí tradičnej mydlovej výrobe zánik. Kúpou mydiel, ktoré prezentujú symbol ich kultúrneho dedičstva, podporíte ich výrobu.

MAKE SOAP NOT WAR.

 

 

Radka

Pridaj komentár